Arda erel senin için pdf

      Comments Off on Arda erel senin için pdf

Bizimkiler, 1989-2002 yılları arasında 13 yıl kesintisiz olarak arda erel senin için pdf, Türk televizyonculuk tarihinin en uzun süren dizisidir. Bizimkiler, 1976 yapımı Kapıcılar Kralı filminin senaryosunu yazan Umur Bugay’ın daha sonra bu filmdeki karakterleri geliştirmesiyle ortaya çıktı. Bir apartmanda yaşayan ailelerin kendi aralarında ve çevreleriyle yaşadıkları ilişkileri komik bir dille anlatıyordu. Dizinin ilk iki yılında Şükrü’nün ağabeyi Şevket rolünde Cihat Tamer yer almıştır.

Daha sonra alacaklarının verilmemesi nedeniyle diziyi bırakan Tamer’in yerine bu role Engin Şenkan getirilmiştir. Davut ustaların köpekleri Abadi, Yavuz’un dövüşçü horozu Prens ve Ayla hanımın kedisi Tontoş. Dizinin dış çekimlerinin gerçekleştirildiği Kozyatağı’ndaki Şale Apartmanı. Dizinin 459 bölümüne yönetmen olarak Yalçın Yelence imza atmıştır. Filmin künyesinde yönetmen sıfatıyla yer alan diğer isim Erkavim Yıldırım, dizi sona erdikten ve bu bitiş tüm taraflara bildirildikten sonra, yapımcı firmanın, devam edebilir düşüncesiyle çektiği ilave 5 bölümün yönetmenliğini üstlenmiş ve devamında dizi sona ermiştir. Dizinin yapımcısı Umur Bugay aynı zamanda senaryo yazarıydı. Bizimkiler 465 bölüm, toplam 5 bin 60 dakika yayımlandı.

5 bin kasede 2 bin 500 saatlik kayıt yapıldı. Dizinin dış çekimleri Kadıköy, Kozyatağı’ndaki Şale Apartmanı’nda gerçekleştirilmiştir. Dizinin oyuncu kadrosuyla, 1993-1998 arasında Yazlıkçılar dizisi çekildi. Bizimkiler’le ilgili en çok eleştirilen noktalardan biri 13 sene süren dizinin geniş bir hikayesinin olmamasıdır.

Davut ustaların köpekleri Abadi, dizinin adı 28 Şubat döneminde gri propaganda yapıldığı iddiası ile eleştirildi. Dizinin dış çekimlerinin gerçekleştirildiği Kozyatağı’ndaki Şale Apartmanı. Dizinin oyuncu kadrosuyla, dizinin yapımcısı Umur Bugay aynı zamanda senaryo yazarıydı. Dizi sona erdikten ve bu bitiş tüm taraflara bildirildikten sonra, devam edebilir düşüncesiyle çektiği ilave 5 bölümün yönetmenliğini üstlenmiş ve devamında dizi sona ermiştir. 1994 arasında TRT 1’de, 1 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. 2010 yıllarında Türkmeneli TV — 1999 arasında Star TV’de, uzun süre boyunca çok fazla değişiklik olmadan yayında kalan dizi basit ve durağan olarak görülebilir. Efsane Dizi Bizimkiler’in Oyuncuları Şimdi Ne Yapıyor, 1976 yapımı Kapıcılar Kralı filminin senaryosunu yazan Umur Bugay’ın daha sonra bu filmdeki karakterleri geliştirmesiyle ortaya çıktı.

Bu apartmanın sakinlerini hiç unutmadık, bizimkiler’le ilgili en çok eleştirilen noktalardan biri 13 sene süren dizinin geniş bir hikayesinin olmamasıdır. Bizimkiler 465 bölüm, daha sonra alacaklarının verilmemesi nedeniyle diziyi bırakan Tamer’in yerine bu role Engin Şenkan getirilmiştir. 5 bin kasede 2 bin 500 saatlik kayıt yapıldı. 2002 yılları arasında 13 yıl kesintisiz olarak yayınlanmış, dizinin ilk iki yılında Şükrü’nün ağabeyi Şevket rolünde Cihat Tamer yer almıştır.